Puslapio meniu

STRUKTŪRA IR KONTAKTAI

VEIKLA

PASLAUGOS

Kalendorius
Susisiekite
Mes facebook

ambulatorijafacebooke.jpg

Naujienos


Lietuvoje, kaip ir daugelyje kitų Europos šalių, lėtinės neinfekcinės ligos yra aktuali sveikatos problema, o šių ligų prevencija yra prioritetinė sveikatos politikos sritis. Siekiant sumažinti gyventojų sergamumą ir mirtingumą nuo 2004 metų pradėtos vykdyti įvairios ligų prevencinės programos. Šios programos yra finansuojamos iš Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšų.

Šiuo metu Lietuvoje yra vykdomos šešios Privalomojo sveikatos draudimo fondo lėšomis finansuojamos prevencinės programos:

1.    Krūties vėžio prevencinė programa (skirta 50 – 69 metų amžiaus moterims vieną kartą per dvejus metus). Patikros metu nemokamai atliekamas krūtų rentgenologinis tyrimas, t.y. mamograma. Jei diagnozuojamos ir pradedamos gydyti ankstyvųjų stadijų navikinės krūtų ligos, gydymas būna efektyvesnis. Net 95 proc. moterų, sergančių pirmosios stadijos krūties vėžiu, visiškai išgyja. Dėl nukreipimo atlikti mamogramą reikia kreiptis į savo šeimos gydytoją.

2. Gimdos kaklelio prevencinė programa (skirta 25 – 60 metų amžiaus moterims vieną kartą per trejus metus). Patikros metu yra atliekamas citologinio tepinėlio tyrimas ne menstruacijų metu, tinkamiausias laikas yra 10 – 20 menstruacinio ciklo diena. Anksti diagnozavus ir pradėjus gydyti gimdos kaklelio vėžį, keturi penktadaliai juo sergančių moterų gali pasveikti.

3. Priešinės liaukos (prostatos) vėžio prevencinė programa (skirta 50 – 75 metų amžiaus bei vyrams nuo 45 metų amžiaus, jei jų tėvai ar broliai sirgo priešinės liaukos vėžiu, programos priemonės taikomos vieną kartą per dvejus metus). Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis pas savo šeimos gydytoją, kuris paskirs atlikti kraujo tyrimą, kuris parodys prostatos specifinio antigeno (PSA) koncentraciją kraujyje.

4. Storosios žarnos vėžio prevencinė programa (skirta 50 – 74 metų amžiaus asmenims vieną kartą per dvejus metus). Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis pas savo šeimos gydytoją, kuris paskirs atlikti nemokamą slapto kraujavimo išmatose testą (iFOBT).

5. Širdies ir kraujagyslių ligų prevencinė programa (skirta 40 – 55 metų amžiaus vyrams ir  50 – 65 metų amžiaus moterims vieną kartą per metus). Dėl dalyvavimo programoje pacientai turi kreiptis į savo šeimos gydytoją, kuris nustato rizikos veiksnius. Patikros metu yra nustatoma gliukozės, cholesterolio, trigliceridų koncentracija kraujyje, atliekama elektrokardiograma, kalbama apie širdies ir kraujagyslių ligų profilaktikos priemones bei patariama, kaip stiprinti ir saugoti sveikatą.

6.  Vaikų dantų dengimo silantinėmis medžiagomis programa (skirta 6 – 14 metų vaikams). Dėl dalyvavimo programoje reikia kreiptis į asmens sveikatos priežiūros įstaigą. Dantų dengimą silantais atlieka gydytojas odontologas su padėjėjais arba burnos higienistas. Silantais dengiami tik nesugedę nuolatiniai dantys.

Yra svarbu nepamiršti, kad kiekvieno žmogaus sveikata priklauso ne tik nuo sveikatos priežiūros įstaigų, bet ir nuo paties žmogaus aktyvumo ir požiūrio į sveikatą. Tad reikia kad pats žmogus rūpintųsi savo sveikata, o ligų prevencijos programos padės tai daryti nemokamai.

Kauno miesto savivaldybės visuomenės sveikatos biuro informacija


 
Paieška



Balsavimas
Ar Jūs nuolat tikrinatės savo sveikatą?
 
Taip!
Man nesvarbu!
Ne!
Rezultatai
Naudinga

Esveikata.jpg

Projektoviesinimas.jpg


esvaikata


draustumui

 

^ į viršų ^